Artykuły

Zwiększ poziom świadomości marki. Postaw na marketing internetowy

0

Zwiększ poziom świadomości marki. Postaw na marketing internetowy

Chcesz, by Twoja marka byłą bardziej rozpoznawana przez potencjalnych klientów? Czy jesteś widoczny sieci? Masz świadomość tego, że duża grupa osób, która jest zainteresowana Twoimi produktami lub usługami, codziennie poświęca kilka godzin na przeglądanie treści w Internecie? Potrafisz to wykorzystać? Jeśli nie, warto się tym zainteresować. Pomogą Ci w tym różne działanie, jakie obejmuje marketing internetowy. Czy jest? Po co i jak go stosować? Odpowiadamy.

Czym jest marketing internetowy

Najkrócej mówiąc, marketing internetowy to wszystkie działania w Internecie, zmierzające do promocji marki. Jakie rodzaje marketingu internetowego możemy wyróżnić? W ich skład wchodzą zarówno płatne reklamy, content marketing, jak i social media marketing. Ten podział można scharakteryzować jeszcze dokładniej.

  • Płatne reklamy — Do płatnych reklam należy zaliczyć reklamy w Google ADS, Facebook ADS, reklamy banerowe na gościnnych portalach, artykuły sponsorowane na blogach, płatny Newsletter.
  • Content marketing — Obejmuje tworzenie wartościowych treści, publikowanie ich na własnych podstronach, blogu, w mediach społecznościowych i wykorzystując do tego e-mail marketing, czyli wysyłkę wciąż popularnego Newslettera.
  • Social media marketing — chociaż jest częścią content marketingu to jego działania poszerzone są o komunikację z odbiorcami, a także influencer marketing, polegający na polecaniu treści marki, produktów i usług firmy na obcych kanałach w mediach społecznościowych.

Połączenie wszystkich trzech sposobów pozwala osiągnąć najwięcej korzyści i zrealizować założone cele. Warto także wiedzieć, że w skład marketingu internetowego wchodzą także działania niejawne, czyli na pozór niewidoczny dla użytkownika sieci, polegające na pozycjonowaniu stron internetowych w wyszukiwarkach (SEO). Wszystkie sposoby marketingu online mają realizować konkretne cele.

Jakie cele zrealizujesz marketingiem internetowym

Marketing internetowy czy też marketing online, podobnie jak marketing offline ma na celu zwiększanie zysków firmy, poprzez realizację mniejszych celów. Wszelkie działania, jak pozycjonowanie stron, reklamy w social mediach, kampanie reklamowe Google Ads itd. mają na celu zwiększenie ruchu na stronie internetowej, pozyskanie nowych odbiorców i wzrost sprzedaży, ale także długofalowe budowanie świadomości marki. A które z nich sprawdzają się najlepiej?

Które działania w marketingu internetowym przynoszą najlepsze efekty

Od tego, jakie cele chcesz zrealizować, kim są Twoi odbiorcy i z jaką ofertą chcesz się pojawić w sieci, zależy to, które ze sposobów działań w marketingu internetowym powinieneś wybrać. Najlepiej, jeśli pomogą Ci w tym specjaliści. Przeprowadzą audyt Twojej strony, przeanalizują Twoje potrzeby i dobiorą odpowiednią strategię. Może Ci w tym pomóc agencja marketingu internetowego funkymedia.

Reklamy
tnht

Koniec z Revolut? Co się stanie z Twoimi pieniędzmi – odpowiadamy!

Previous article

Jakie obszary są zakazane do latania dronami?

Next article

You may also like