NewsPremieryTechnologia

Zaledwie 14 dni do premiery! Huawei – P30 i P30 Pro

0
Huawei - P30 i P30 Pro
Huawei - P30 i P30 Pro

Producent flagowców oficjalnie potwierdził, iż 26 marca w Paryżu, światło ujrzą dwa nowe telefony Huawei – P30 i P30 Pro. Nie posiadamy jeszcze oficjalnych zdjęć nowych smartfonów, ale do sieci wyciekły już ich rendery. 

Huawei P30 Pro

Huawei P30 Pro otrzymał wyświetlacz OLED z zaokrąglonymi krawędziami. Przedni aparat smartfonu umieszczony jest w górnej części ekranu. Notch niczym nie przypomina poprzednich, aktualny wygląd jest wzorowany na małej łezce na środku ekranu. Dolna ramka jest praktycznie niewidoczna. Z powodu braku miejsca pod wyświetlaczem i na „pleckach”, czytnik linii papilarnych najprawdopodobniej będzie wbudowany w ekran. Na tylnej stronie smartfonów – w górnym lewym rogu – zostały umieszczone kamery i lampa błyskowa. Kamery zostały umieszczone pionowo, tak jak było to stosowane u producenta z jabłuszkiem w logo.

Na renderach Huawei P30 Pro widzimy poczwórny aparat główny. Czwarty obiektyw znajduje się  pod diodą doświetlającą i czujnikami. Najprawdopodobniej jest to sensor ToF.

Huawei P30

P30 możemy domniemać, że zostanie wyposażony w płaski wyświetlacz ze zintegrowanym skanerem odcisków palców. Na pleckach znajduje się  potrójny aparat, w którym przysłona ma wartość od f/1.6 do f/2.4. . Najprawdopodobniej model ten będzie miał  moduł z obiektywem szerokokątnym i  teleobiektywem z zoomem optycznym.

Interesujące jest to, że Huawei P30 ma mieć 3,5 mm złącze dla słuchawek, a Huawei P30 Pro już nie.

Przedsprzedaż

Jak powszechnie wiadomo producenci zwykle czekają do oficjalnej premiery, aby poinformować, jaką przygotowali ofertę przedsprzedażową. Tymczasem Huawei wyłamał się z tego utartego schematu i zdradził, jakie gratisy będzie dorzucał klientom, którzy zamówią modele P30 i P30 Pro w przedsprzedaży

Cofając się rok wstecz, możemy przypomnieć sobie jakie gratisy przygotował dla nas producent. Do zamówionych w przedsprzedaży P20 i P20 Pro dodawał kamerkę 360° podłączaną do portu USB-C (w przypadku P20) lub tablet Huawei MediaPad T3 8 Wi-Fi (P20 Pro), natomiast do Mate 20 i Mate 20 Pro dodawał opaskę TalkBand B3 Lite (Mate 20) lub ładowarkę bezprzewodową 15 W i kartę pamięci NM o pojemności 128 GB (Mate 20 Pro).
 

Premierę Huawei – P30 i P30 Pro zaplanowano na 26 marca, co oznacza, że zostało do niej tylko 14 dni! Chiński gigant już teraz zdecydował się jednak zdradzić, jakie gratisy przygotował dla tych, którzy zdecydują się zamówić jego najnowsze flagowce w przedsprzedaży.

Do Huawei P30 dodany zostanie smartwatch Huawei Watch GT, natomiast do Huawei P30 Pro ten sam inteligentny zegarek, a dodatkowo bezprzewodowa ładowarka Huawei CP60, którą możemy kupić już za około 249zł.

Producent przy okazji zdradził, że promocja ważna będzie do 2 kwietnia 2019 roku, więc przedsprzedaż potrwa zaledwie jeden tydzień. Mimo wszystko to jakoś dziwnie krótko, ponieważ przedsprzedaż P20 i P20 Pro trwała ponad dwa tygodnie (od 27 marca do 12 kwietnia 2018 roku).

Głowę zaprząta mi myśl, czy w przypadku smartwatcha Huawei Watch GT mowa o jego obecnej generacji, czy o nowych wersjach Active i Elegant, których premiera nadejdzie wraz z Huawei P30 i P30 Pro.

G.

 

Reklamy
gejmasik

Większa dostępność do e-hulajnóg?

Previous article

Co nowego od Xiaomi w 2019?

Next article

You may also like

More in News