GamingPCRecenzje

Zarządzaj własnym więzieniem! Prison Architect

1
Prison Architect
Prison Architect

Prison Architect to genialna gra od Introversion Software, wypuszczona na rynek w 2012 roku. W skrócie, trzeba zbudować więzienie i utrzymać je pod swoją kontrolą. Nie jest to łatwe ze względu na wszelkie utrudnienia ze strony więźniów czy warunków atmosferycznych. Gra jest strategią, polegającą na budowaniu, wydaje się proste, dopóki nie przyjadą do nas więźniowie. Więźniowie to nasza najgorsza zmora, zamieszki, morderstwa, ucieczki i wysoki poziom agresji, a to wszystko przez nich. Przez nich, czyli w sumie przez nas. Jeżeli będziemy dbać o komfort więźniów i jednocześnie trzymać ich w szachu, załatwimy sobie leniwą i dobrze płatną emeryturę.

Rozgrywka

Rozgrywka na początku jest prosta, buduj fundamenty, rób pokoje i wzmacniaj mury. Im dłużej gramy, tym więcej potrzebujemy miejsca i władzy. Po przyjeździe więźniów trzeba im załatwić miejsce do życia i zorganizować dzień, później dochodzi do tego także praca i spotkania rodzinne. Gdy więźniom jest dobrze, życie jest sielanką, oczywiście dopóki więźniowie nie odczują złości. A że na każdą akcje jest reakcja, to powierzono nam sporą liczbę akcji przeciwko więźniom, takimi jak…:

  • Najazd Zmilitaryzowanych jednostek
  • Psy strażnicze
  • Snajperzy
  • Czy chociaż izolatki

Po prostu żyć nie umierać. Mamy tu także tryb fabularny, całkiem nieźle zorganizowana. Ciekawe historie są, a o wymagającą rozgrywkę na wyższym poziomie trudności nie brakuje.

Grafika i Dźwięk

Ładne rysowane obrazki, niby nic specjalnego. Co prawda trzyma klimat, ale nie robi nic poza tym. Pasuje do klimatu, tak samo jak muzyka i bardzo często słyszane dźwięki alarmujące o wszelkich występkach. Nie da się tego tematu dłużej drążyć, koniec…

Podsumowanie

Ta gra (jako kolejna zresztą) spędziła mi sen z powiek, przez co po raz kolejny dopisuje ostatnie, splamione potem i krwią wiersze tego artykułu. Gra warta zagrania, ale nie polecam na niej robić nocek, za szybko wam zejdzie zajawka Prisonem. Słowem podsumowania, osobliwa gierka na jesienne popołudnia, ale także dobry zabijacz czasu.

Ocena redakcji

Reklamy
tnht

Genital Jousting – kontrowersyjna gra roku?

Previous article

BUDOWA AUTOMATU (AUTOMATOWA BUDKA #2)

Next article

You may also like

More in Gaming