Technologia

Wideorejestrator NAVITEL R1000 – Recenzja i testy sprzętu

0
wideorejestrator navitel r1000
wideorejestrator navitel r1000

Ważny element w Twoim samochodzie

Większość z was pewnie posiada prawo jazdy i jest czynnymi uczestnikami ruchu drogowego. Mieliście kiedyś sytuacje na drodze, które warto było by pokazać w internecie ku przestrodze? Już teraz na kanałach poświęconych tego typu contentowi jest mnóstwo subskrybcji i jeszcze więcej wyświetleń.

Chyba każdy z nas miał sytuacje kiedy ktoś bez rozejrzenia się zmieniał pas i wymusił na nas pierwszeństwo czy też pieszy przekraczający jezdnie na pasach ledwo uszedł z życiem. W chwilach, kiedy potrzebujemy szybko zrobić zdjęcie numeru rejestracyjnego odjeżdżającego sprawcy kolizji nie zawsze pomoże nam smartfon czy aparat, dlatego też chcielibyśmy przedstawić Wam urządzenie, które testowaliśmy w ostatnim czasie.

Wideorejestrator NAVITEL R1000

Kiedy jeszcze oczekiwałem na paczkę podchodziłem do tego sceptycznie ponieważ cena w internetowych sklepach była dosyć wysoka. Widząc że za ten produkt trzeba zapłacić w okolicach 400 zł zastanawiałem się czym on tak naprawdę wyróżnia się na tle innych kamer samochodowych, które możemy dostać w markecie za 100-150 zł.

Paczka dotarła do mnie jeszcze przed świętami więc była to super okazja aby przetestować ją na dłuższych wyjazdach poza miastem jak w centrum przemieszczając się na spokojnie w świątecznym szale zakupowym. 
Żadna groźniejsza sytuacja akurat mi się nie trafiła więc nie pokaże wam nagrania mrożącego krew w żyłach aczkolwiek wrzucę kilkunasto sekundowy film ukazujący jakość nagrania.

Dobrze, wstęp mamy za sobą więc zacznijmy od zawartości pudełka:

  • wideorejestrator Navitel R1000
  • uchwyt samochodowy (przyklejany na specjalną taśmę dwustronną)
  • ładowarka samochodowa
  • kabel mini USB
  • ściereczka z mikrofibry
  • instrukcja
  • karta gwarancyjna
  • GRATIS Licencja nawigacyjna na 12 miesięcy

W zestawie brakuje jednej rzeczy – karty pamięci. Fakt faktem że nie możemy tego wymagać od producenta aczkolwiek byłby to miły dodatek. Navitel R1000 działa z kartami o maksymalnej pojemności 64GB i oznaczeniem klasy 10. A więc do kosztu kamery musimy doliczyć sobie 30-40 zł, trzeba się z tym liczyć ale to dosyć oczywiste bo żaden producent wideorejestratorów nie dodaje kart pamięci do zestawu.

Przed przyklejeniem uchwytu do szyby trzeba pamiętać o dwóch rzeczach. Po pierwsze aby dobrze wytrzeć szybę z kurzu oraz aby nie przyklejać stacji bazowej kamery w okolicach uchwytu od telefonu, który prawdopodobnie będzie wchodził w kadr. Kąt nagrywania wynosi 165 stopni a więc montując uchwyty czy inne rzeczy w aucie trzeba o tym pamiętać aby nie wchodziły w pole nagrywania kamery.

NAVITEL R1000 – innowacyjny wideorejestrator jazdy

Testując wiele sprzętów nie widziałem jeszcze takiego rozwiązania, które oferuje Navitel. Magnetyczny uchwyt pozwala na szybki montaż i demontaż kamery do stacji bazowej. W każdej chwili również możemy obrócić rejestrator w kierunku jaki nas interesuję. Wystarczy obrócić kamerę wokół własnej osi nie odrywając jej magnesu od styków.

Proste? Zdecydowanie. Ładowarka samochodowa ma dosyć długi kabel więc jeśli jest ktoś sprytniejszy i ma chwile czasu może go poprowadzić tak aby nie przeszkadzał w codziennym użytkowaniu.

Chciałbym nawiązać jeszcze do designu i samego kształtu kamery, który powoduje duże zaciekawienie ze strony wsiadających pasażerów. Wygląd całkowicie inny niż kamery, które oferuje nam konkurencja co w sumie urozmaica wnętrze naszego samochodu.

Po włożeniu karty pamięci i uruchomieniu kamery musimy przejść przez szybką konfigurację. Dla mnie było to dość szybkie i przyjemne. Kamera ma do wyboru dwa tryby nagrywania: 
– 1920 x 1080 30fps (FULL HD)
– 1280 x 720 30fps

Mamy jeszcze kilka funkcji, które na pewno warto ustawić tj: czujnik ruchu, GPS (+ znacznik GPS tj. wyświetlanie współrzędnych na nagraniach), zapis dźwięku, czułość mikrofonu, zegar i WIFI. Oprócz głównych funkcji mamy duże możliwość regulacji nagrywania obrazu tj. ekspozycja, balans bieli, czułość ISO, kolor, efekt. Pole manewru jest naprawdę konkretne i wszystko możemy ustawić pod swoje potrzeby.

NAVITEL R1000 – Nagrywanie przez WIFI

Warto zwrócić uwagę że Navitel wypuścił aplikację do obsługi tej kamery poprzez WiFi. Po włączeniu tej funkcji w kamerze tworzy nam się sieć WiFi do której musimy się podłączyć i przejść do aplikacji „NAVITEL R1000”Następnie po połączeniu się z kamerą mamy mały panel funkcjonalności. Możemy robić zdjęcia i  nagrywać filmy. Pliki zapisywane są bezpośrednio na Twoim smartfonie. Myślę że ktoś może znaleźć przydatność dla tej funkcji. Aplikacja dostępna jest na urządzenia na platformie Android oraz iOS.


G-Sensor

Dosyć ważną funkcjonalnością tej kamery jest wbudowany G-SENSOR. Czyli w razie nagłego manewru, kolizji czy też wypadku nagranie zapisywane jest w oddzielnym folderze i zabezpieczone tak aby można było je później szybko znaleźć i odtworzyć.

Gdzie kupić?

Odsyłam do strony producenta:
Kliknij tutaj aby zobaczyć gdzie kupić urządzenie Navitel R1000

Słowem podsumowania

Przyznam szczerze że na początku wątpiłem w tą kamerkę spodziewając się zdecydowanie czegoś gorszego. Bardzo się zdziwiłem i jestem pozytywnie zaskoczony jak taka mała rzecz potrafi uprościć wiele procesów. 
Navitel R1000 jest zdecydowanie najlepszym wideorejestratorem jaki miałem do tej pory i myślę że przez długi czas nic go nie przebije. Jak pisze producent na swojej stronie – futurystyczny wygląd + prostota wykonania, dobra jakość nagrywanych materiałów oraz kilka przydatnych funkcji skłania mnie do tego aby serdecznie wam polecić ten produkt. Myślę że nikt z osób, które zakupią ten wideorejestrator nie będzie zawiedziony. 

 

T.


Filmik nagrany na defaultowych ustawieniach kamery. W ciemności oczywiście możemy pobawić się kolorami, kontrastem itd. aczkolwiek wynik jest zadowalający.

 

 

Reklamy
tnht

Fallout 76 – dobry pomysł, słabe wykonanie?

Previous article

RECENZJA I TESTY FOTELA GAMINGOWEGO XTHRONE

Next article

You may also like

More in Technologia