A password will be e-mailed to you.

Witam, z tej strony Memequisitor. W tym artykule zamierzam przedstawić mało znaną, lecz tak jak każdy to lubi – darmową grę na steam. Jest to gra typu Kinetic Visual Novel i zwie się Her Lie I Tried To Believe. Została wydana przez studio Hangover Cat Purrroduction.

Her Lie

O Gatunku

Zacznijmy od tego czym w ogóle jest gatunek Kinetic Visual Novel. Sam Visual Novel jest rodzajem gry komputerowej, w której w sposób multimedialny, ukazywana jest najczęściej nieliniowa historia, na którą gracz ma wpływ dzięki występującej w niej opcji podejmowania decyzji, jak główny bohater powinien się zachować w danej sytuacji. Kinetic Visual Novel różni się od zwykłej tym, że historia jest liniowa i gracz nie ma niestety wpływu na przebieg wydarzeń.

O historii

Historia gry opowiada o życiu dwójki znajomych – Tima i Cassandry. Znajomość ta jednak opiera się na chorej rywalizacji w każdej dziedzinie życia. Historia opowiadana jest za pomocą narracji pierwszoosobowej – narratorem jest Tim. Rywalizacja ta rujnuje mu życie, żywi nienawiść do Cassandry za to, że odbiera mu radość z robienia czegokolwiek, zawsze będąc od niego o jeden krok do przodu… Mijają lata, a starciom dwójki bohaterów nie widać końca. W pewnym momencie jednak Cassandra odchodzi ze szkoły. Czy to jednak oznacza koniec?

Ogólnie

Przejście gry zajmuje nie więcej niż dwie godziny. Historia gry natomiast wciąga i może zostawić w głowie czytelnika wiele pytań odnośnie tego, jaka jest prawda. Oprawa audiowizualna jest prosta, nadaje trochę klimatu do opowiadanej historii, lecz nie wyróżnia się niczym szczególnym.

Jeśli ktoś lubi czytać dobre, krótkie i dramatyczne historie, to gorąco polecam poddać próbie ową produkcję. Szczególnie, że jest za darmo ^^

Her Lie I Tried To Believe
DarmowaCiekawa i ponura historiaNie za długa, nie za krótka
Niektóre wątki są za mało poruszaneTrochę biedna wizualnie
3.7Ocena redakcji
Historia
Oprawa audiowizualna
Ocena czytelników 2 Głosów
Reklamy