Bezpieczeństwo w sieciNews

Uważajcie na MORELE.INFO – nie dajcie się oszukać!

0
morele.info
morele.info

Dochodzą do nas informacje o co raz większej liczbie poszkodowanych przez stronę MORELE.INFO
W tym artykule postaram się streścić ogrom sprawy oraz odpowiedzieć na kilka często zadawanych nam pytań.
Jeżeli ktoś nie zna spawy to polecam zapoznać się z nią tutaj.

OŚWIADCZENIE OD MORELE

Z dotychczasowych ustaleń wiemy już, że strona powstała by okradać ludzi w dość chamski sposób. Podszywając się pod jeden z większych sklepów internetowych – MORELE.NET – próbują wykorzystać rozgłos sklepu i dzięki niewiedzy ludzi okradają ich na znaczne sumy pieniędzy. Któż z nas nie słyszał o tej witrynie? W momencie, gdy w polskim internecie istnieją dwa sklepy przodujące w sprzedaży elektroniki i AGD – morele.net i x-kom.pl – dokładając do tego okres przedświątecznych zakupów nic dziwnego, że szukamy tańszej opcji zakupu. Tą okazję wykorzystali właśnie oszuści i dzięki popularności owego MORELE utworzyli „sklep internetowy”. Na pierwszy rzut oka morele to morele, a właśnie tylko dzięki dwóm różnym końcówkom możemy narazić się na stratę pieniędzy.

W oficjalnym oświadczeniu (zamieszczonym tutaj) możemy wyczytać:

Otrzymaliśmy niepokojące informacje o prawdopodobnej próbie
podszywania się pod nasz sklep morele.net. W trosce o dobre imię firmy pragniemy zapewnić, że nie jesteśmy w żaden sposób związani ze sklepem o bardzo podobnie brzmiącej nazwie „morele.info”. Morele.net to lider rynku e-commerce, działający od 2004, handlujący głównie elektroniką. Sklep, który próbuje się pod nas podszywać, oprócz nazwy posiada w swojej ofercie podobny asortyment, co może prowadzić do kolejnych nieporozumień. Apelujemy o daleko idącą ostrożność osoby decydujące się na zakupy, otrzymaliśmy bowiem informację o braku możliwość kontaktu ze sklepem po dokonaniu zakupów. Podejrzenia wzbudza również wymagana forma płatności. W związku z tymi wątpliwościami sprawa została zgłoszona na policję.

Możemy więc domniemać, że firma będzie domagać się odszkodowania za niszczenie ich wizerunku.

MAILE OD POSZKODOWANYCH

Czytając maile czytelników możemy dowiedzieć się, że większość osób skusiła niska cena. Poniżej umieszczę kilka screenów maili, wszystkie materiały są udostępnione za zgodą autorów.

 

Już w tym momencie możemy oszacować, że złodzieje zarobili już na ofiarach ok. 6 tysięcy złotych! Cały czas dowiadujemy się o kolejnych poszkodowanych, więc ta kwota rośnie!

PAN ADAM

Dane firmy zamieszone na stronie, zostały skradzione Panu Adamowi, który opisał całą sytuację na swoim Facebook’u. Jeżeli padliście ofiarom tych oszustów, to kontaktujcie się z Panem Adamem. Poda Wam on numer sprawy założonej na policji, co przyśpieszy składanie zeznań oraz w chwili ujęcia przestępcy będzie ułatwiało założenie pozwu grupowego.

 

Jeśli posiadasz jakiekolwiek informację napisz do nas!
[email protected]

Aktualizacje wkrótce!

Reklamy
gejmasik

Counter-Strike: Global Offensive od dzisiaj jest bezpłatny (FREE2PLAY)

Previous article

DAYZ PO 5 LATACH OPUSZCZA EARLY ACCESS!

Next article

You may also like