GamingPCPlayStation 4Xbox One

Sukces RE-LOGIC – Terraria

0

Macie może ochotę na przygodowówkę, z elementami survivalu, gry RPG i platformówki okraszonej w grafikę retro? W takim razie powinniście (o ile już tego nie zrobiliście) zagrać w Terrarie. Jest to dzieło współpracy firm Re-Logic, Linux, 505 Games, Headup Games, które dzięki temu zgraniu stworzyli prawdziwe arcydzieło kunsztu rozrywki multimedialnej. Gra sama w sobie jest prosta w obsłudze, ale opanowanie jej do perfekcji wymaga wielu ciężkich godzin zbieractwa. Walki z bossami także nie należą do najprostszych, do pokonania wielu przeciwników jest potrzebny spory podstęp i dokładnie dobrane przedmioty.

[su_highlight background=”#f9fe5a”]Rozgrywka[/su_highlight]

Sam Gameplay jest bardzo płynny i ciekawy. W samej grze czeka na nas mnóstwo mobów i jeszcze więcej przedmiotów. Podczas przygody możemy spotkać choćby latające gałki oczne, harpie czy gigantyczne mordercze rośliny. Jak to na grę 2D, sterowanie jest bardzo proste, a rozgrywka zwyczajnie przyjemna. Co prawda zdarzają się momenty niezłego wysiłku, zazwyczaj podczas walki z silniejszym przeciwnikiem, albo unikania wszelkich pułapek. Terraria jest pod względem rozgrywki bardzo rozbudowana. Zawiera:

  • ponad 40 biomów i minibiomów,
  • ponad 200 wrogich mobów,
  • 26 przyjaznych npc,
  • setki różnych broni,
  • i 32 bossów (licząc wszystkie platformy),

oraz naprawdę spore pole do manewru jeśli chcemy się wykazać zdolnościami budowlanymi. W roli architekta będziemy się mogli popisać wielkimi budowlami, potężnymi fortecami, albo udekorowaniem całego świata liniami metra czy czymkolwiek sobie wymarzysz.

[su_highlight background=”#f9fe5a”]Grafika[/su_highlight]

Wygląd gry może nie jest najwymyślniejszy, ale jest to mimo wszystko, jeden z ładniejszych pixelart’ów. Gra posiada sporo efektów, które mimo tego że odstają od reszty szaty graficznej, ale mimo to świetnie uzupełniają się nawzajem. Takie efekty jak chociaż miraże na pustyni czy falująca woda, mogą naprawdę oderwać oczy od kanciastych bloków, które są dosłownie wszędzie. Terraria pozwala nam połączyć oba te style, retro pixelart i dodające świeżości cząsteczki i animacje przyrody.

[su_highlight background=”#f9fe5a”]Muzyka[/su_highlight]

Muzyka po pierwszym włączeniu wydaje się irytująca, ale po chwili się przyzwyczaimy, a wtedy zobaczymy o co chodziło twórcą. Muzyka jest zrealizowana w naprawdę ciekawy sposób, brzmi jak bardzo mocno zmodyfikowane 8-bitowe sample, które idealnie współgrają z resztą pikselowego świata. Założę się że nikomu nie będzie ona przeszkadzać po dłuższej sesji z grą.

[su_highlight background=”#f9fe5a”]W skrócie czym jest Terraria[/su_highlight]

Terraria to idealne połączenie przygodówki akcji i platformowego surwiwalu. Gra kontrastująca na tle innych tego typu, bardzo rozbudowana, pełna event’ów i wszelakich ciekawostek. Przykuwa mocno oko nie tylko miłą, prostą grafiką, ale samą jakością rozgrywki. Warta jest tych swoich trzydziestu-paru złotych. Nawet zdobywanie głupich osiągnięć ze steam’a daje tutaj sporo frajdy, a jest ich tu niemało. Największymi perełkami w tym zestawieniu są takie osiągnięcia jak zabicie wszystkich typów slime’ów, zwycięstwo nad armią kosmitów, czy zrobienie arcyżmudnych misji dla wędkarza. Z czego tych dwóch ostatnich mi się nie udało zrobić do tej pory, co pora nadrobić…

[su_highlight background=”#f9fe5a”]Ocena redakcji[/su_highlight]

Reklamy
tnht

#QUIZ – Z życia YouTubera #2

Previous article

#QUIZ – Z życia YouTubera #3

Next article

You may also like

More in Gaming