GamingNewsPlayStation 4PremieryXbox One

Red Dead Redemption 2 – Easter Eggs i nie tylko [część 1]

0
Red Dead Redemption 2
Red Dead Redemption 2

Kilka słów na początek

Cześć! Dawno nas tu nie było, ale wracamy ze zdwojoną siłą i nową ekipą. O czym moglibyśmy pisać po przerwie jak nie o (moim zdaniem) najlepszej grze od Rockstar’ów, która ujrzała światło dzienne – Red Dead Redemption 2. Nie będziemy się zagłębiać w recenzje tej gry, bo w sieci jest tego od groma. Dziś przybliżę Wam kilka ciekawostek, easter eggów i porad. A więc zaczynajmy!

UWAGA!
Ten artykuł zawiera spojlery!
Czytasz na własną odpowiedzialność

 

Ikona Ameryki

Na świecie można znaleźć serię książek dla dzieci z udziałem słynnego rewolwerowca Landon’a Rickets’a z pierwszego Red Dead Redemption.


Dziwni goście

UFO było obecne w większości produkcji Rockstar’a, więc nie jest zaskoczeniem, że pojawia się gdzieś w Red Dead 2. Możesz je znaleźć samemu, wykonując poniższe czynności.

Na północ od Emerald Ranch i rezerwatu Heartland Overflow znajdziesz małe jezioro z chatą na północnym brzegu.

W chacie znajdziesz makabryczny widok. Na pierwszy rzut oka, wygląda na kultowy rytuał z dawnych lat.

Na stole „przywódcy” tego masowego samobójstwa leży notatka „Mysterious Sermon”, którą możesz zbadać i dodać do swojej kolekcji.

W notatce możemy przeczytać „W drugiej godzinie pod półksiężycem …”

Wiesz, że świat RDR2 ma swoje własne cykle księżycowe? Wróć do chaty o 2:00 w nocy kiedy zobaczysz na niebie półksiężyc, przeżyjesz wtedy coś nieziemskiego. Możesz też udać się podobnej nocy na szczyt Mt Shan w West Elizabeth, aby zobaczyć w oddali innego „gościa”.


Duchy w Red Dead Redemption 2

Niektórzy nieznajomi, których spotkamy w świecie Red Dead 2 mają dla nas informacje o siłach nieczystych. Rockstar jak to Rockstar ukrył kilka nawiedzonych easter egg’ów, które mrożą krew w żyłach.

Pociąg widmo


Późnym wieczorem, wzdłuż torów biegnących między Lemoyne i New Hanover, można zobaczyć lokomotywę widmo sunącą pewnie na stację (w Radomiu).

Pociąg jedzie wzdłuż torów kolejowych na południe od granicy z Lemoyne / New Hanover.

Nawiedzone Bayou


W późnej nocy w Bayou Nwa możemy czasami zobaczyć upiorny kształt kobiety unoszącej się nad bagnem.


The Man-Made Mutant

Możesz znaleźć tą naukową obrzydliwość w rozpadającym się domu bezpośrednio na zachód od Van Horn Trading Post.

Aby wejść do tego pozornie opuszczonego laboratorium musisz wspiąć się do otwartego okna na drugim piętrze (tego nad gankiem).

The Man-Made Mutant jest jednym z ciekawszych miejsc, o których Artur może pisać w swoim dzienniku. Liczy się do 100% ukończenia gry.


Kościół dla malutkich ludzi


W Lemoyne, a dokładnie Bayou Nwa, na zachód od Lakay, można znaleźć niewielki kościółek.

Jest to naprawdę mały kościół. W środku znajdziesz absolutnie NIC, a żeby do niego wejść, musisz się wczołgać. Tiny Church jest jednym z punktów zainteresowania Arthura, który musi zostać odkryty w celu 100% ukończenia gry.


Grobowiec wikingów

Grobowiec położony jest w Roanoke Valley, Roanoke Ridge w New Hanover, lokacja jest punktem zainteresowania Arthura.

Aby znaleźć Stary Grobowiec, musisz udać się bezpośrednio do West of Deer Cottage, przekraczając rzekę Roanoke Valley. Gdy przekroczysz rzekę, kontynuuj podróż na zachód, aż niemal dotrzesz do ścieżki.
To powinno być tutaj, rozglądaj się uważnie, grobowiec jest zatopiony w ziemi niedaleko owej ścieżki.

Podczas tej przygodny nie tylko odkryjesz stary grobowiec, który jest punktem zainteresowania, ale możesz również znaleźć topór wikingów, który znajduje się obok ołtarza (tego kamulca na środku), jak również starożytny hełm Wikinga, który ukryty jest gdzieś za stosem czaszek, w które możesz strzelać i przewracać.


Ukochany Bonni…


Podczas podróży możesz znaleźć ciało mężczyzny z notatką „List do Bonnie”.

Ten list kierowany jest do Bonnie MacFarlane, ranczera, który ratuje Johna Marstona na początku rozgrywki pierwszego Red Dead Redemption.


Tajemnica Braithwaite’ów

Ciekawostka zlokalizowana jest w posiadłości Braithwaite’ów (Scarlett Meadows / Lemoyne) i jest jedną z punktów zainteresowania Arthura.

Aby odnaleźć Tajemnicę Braithwaite’ów, udaj się do wschodniej strony posiadłości Braithwaite’ów, gdzie znajdziesz kilka domów położonych w pobliżu wody.

Z tego obszaru kieruj się bezpośrednio na południe w krzaki, gdzie zaczniesz słyszeć głos młodej dziewczyny. Kontynuując podróż w zaroślach, znajdziesz mały biały budynek w stylu wychodka.

W środku „sracza” okryjesz sekret Braithwaite’ów.


Sekret Grey’ów

Ciekawostka znajduje się w Caliga Hall (Bayou Nwa / Lemoyne) natkniesz się tam na sekret Grey’ów, który jest częścią punktów zainteresowania.

Zanim jednak znajdziesz sekret Gray’a, musisz najpierw wejść do Caliga Hall, pełnego uzbrojonych strażników i świadków, co sprawia, że ​​jest to trudne miejsce do zdobycia. Na szczęście, jeśli zrobisz to dobrze, możesz wślizgnąć się prosto na strzeżoną farmę (najlepiej w nocy). Pod osłoną nocy masz szansę zostać niewykrytym.

Sekret Gray’ów można znaleźć w dużym domu Caliga Hall, który znajduje się po zachodniej stronie farmy, w środku dwóch pozostałych budynków. Pismo Greya można znaleźć siedząc na stole, na tylnym ganku domu.
Ważne jest, aby pamiętać, że nie będziesz w stanie uzyskać dostępu do tego sekretu, dopóki nie ukończysz misji Grays podczas rozdziału 3.

Reszta ciekawostek i easter egg’ów pojawi się na dniach w drugiej części artykułu! Śledźcie nas na bieżąco 🙂

Reklamy
gejmasik

Morele.INFO – czyli jak wyłudzić kasę od ludzi [AKTUALIZACJA 06.12.2018]

Previous article

FIFA 19 – czy powrót Ligi Mistrzów będzie sukcesem EA Sports?

Next article

You may also like

More in Gaming