A password will be e-mailed to you.

PROWIZORYCZNE ŚWIATŁA I MONITOR

Tak budka wygląda teraz:

Oraz zanim przejdę dalej, farba musi wyschnąć raz jeszcze po ponownym pomalowaniu. Po prostu wolę ją kiedy jest bardziej jednolito czarna.
Wymyśliłem również jak zrobić prowizoryczny marquee. Otóż ta górna wystająca część automatu będzie podcięta tylko trochę aby zostawić jednak jej znaczną większość. Z tyłu na tylnej ścianie pionowo(!) i przy prawej krawędzi przyczepione będą dwie żarówki połączone obwodem który uaktywniać będzie przełącznik umiejscowiony w tym małym miejscu poniżej poziomu panelu sterowania. Używam dwóch żarówek ponieważ takie centralne pole światła będzie lepiej odbijać się na aluminium położone z tyłu. Nie mam nawet pojęcia jak mi to przyszło do głowy i szczerze boję się efektów końcowych, ale z drugiej strony to tylko pomalowana sklejka.

Panel:

Natomiast powyżej załączyłem zdjęcie panelu sterowania bo muszę powiedzieć, że wyjątkowo nie podoba mi się tutaj malowanie. Ale to tak na marginesie.

Monitor w aktualnym stanie:

Takim tricky elementem będzie zamocowanie tego już kilkunastoletniego grata. Wziąłem go, ponieważ miałem na stanie gdzieś w garażu stary monitor którego jeszcze używałem za dzieciaka, w ten sposób nie trzeba wyrzucać dodatkowych środków. Pierwsza rzecz: monitor trzeba przykręcić na stalowe paski. W tym to uławia pracę, że mają już wycięte otwory na wkręty, wystarczy tylko wykręcić je z monitora i przymocować za pomocą stali.
Tylko, że jeśli sknocimy to już sknocimy na dobre. Odradzam przykręcania wkrętów w środkowej części bezela oraz tymbardziej wkręcania ich prosto monitor, gdyż to go uszkodzi.
Druga sprawa: mój monitor posiada przycisk, którym trzeba go odpalić. Myślałem nad przelutowaniem obwodu w taki sposób, że gdy włączam całą budkę uruchamia się też monitor, ale po głębszym zastanowieniu uznałem to za niepotrzebny bajer. Trzeba zatem wywiercić dodatkowe otwory na przyciski w monitorze. Tego się najbardziej obawiam. Może to wyglądać szpetnie jak cholera, a zastanawiam się cały czas czy pomalowanie tego monitora, w miejscach gdzie będzie widoczny to nie będzie czasem strzał w kolano.

STAY TUNED

Reklamy