GamingPCRecenzje

Czy w poksy gra się tak samo dobrze jak kiedyś? #POKEMON FIRE RED/LEAF GREEN

0
POKEMON FIRE RED/LEAF GREEN
POKEMON FIRE RED/LEAF GREEN

Odpowiedź brzmi… Tak.
Moda na Pokemony powraca, a największym objawem przeniesienia tego uniwersum do mainstreamu było wypuszczenie Pokemon Go w 2016. Graliśmy w to prawie wszyscy przez chwilę, ale ciężko było to ciągnąć na dłuższą metę, bo większość z nas jednak się zgodzi, że poksy Go są po prostu nudne. W tych bardziej wytrwałych przypadkach można było zobaczyć ludzi grających w to rok po premierze. Jednak Pokemon to dużo poza grą na Androida czy słynnym pokemonowym anime.

POKEMON FIRE RED/LEAF GREEN

Uznawane wśród fanów do tej pory za najbardziej grywalne w serii Pokemon gry, stawiane obok Pokemon Emerald, jako reprezentanci trzeciej generacji. Na moje oko równie grywalne już 14 lat po premierze. Jeśli ktoś grał w te poksy już wcześniej, wie o czym mowa, ale możliwość przebywania w Kanto – regionie pierwszej generacji idąca w parze z szeroką gamą pokemonów do trzeciej generacji włącznie, to naprawdę bogate doświadczenie. Ponieważ pokemony to jest gra w którą za każdy raz możemy zagrać totalnie inaczej. Dla tych którzy nie grali, wyobraźcie sobie, około 300 pokemonów do wyboru, każdy z nich posiada kilkadziesiąt ataków, z tego wybieramy po 6 pokemonów do drużyny i każdemu dajemy po 4 ataki. Brzmi serio fajnie. Bo grać możemy do bólu, a ciężko wyjść z możliwości przeżycia pokemonów inaczej. Też przypominam, że możemy zagrać na hardkora z sześcioma rattatami i każdy ma, załóżmy, tackle, tail whip, qucik attack i focus energy. Tak bez ewolucji, do końca gry. Jestem pewien, że to możliwe ale to już jest takie granie na poziomie expert. W tym też rzecz, że pokomeny nie dają nam z góry założonego poziomu trudności, tylko każdy decyduje o tym podczas trwania gry, jakie pokemony sobie wybierzemy i jak będziemy je trenować. Niech to też nie sprawia pozoru, że możemy sobie wziąc pokemona który jest z pozoru najlepszy, bo do tego, który tak naprawdę jest najlepszy i jak go wytrenować, żeby był jeszcze lepszy, też potrzebna jest wiedza. Pokemon Fire Red i Leaf Green to najlepsze doświadczenie dla starszych graczy, bo to dla wielu pierwsza przygoda z pokemonami – co też często się interpretuje jako „najlepsza”.

NOWI GRACZE W REGIONIE KANTO

Każdy jest tutaj mile widziany, a jeśli chcemy rozpocząć przygodę z pokemonami chyba nie ma lepszej opcji do wyboru. Sęk w tym, że gry z serii Fire Red/Leaf Green bazują na starych Red i Blue lub japońskich Red i Green, dlatego cała przygoda wprowadzi nas w świat pierwszej generacji, ale z silnikiem z Emeraldów.
Przygodę z Pokemon dobrze jest zacząć od Fire Red/Leaf Green z tego też względu, że są najlepiej upowszechnione. O ile granie na emulatorach jest dla wielu niezbyt zgodne z moralnością, bo emulatory nie są w stu procentach legalne, z pewnymi wyjątkami, to dostępność tychże gier z pokemonami może być widoczne przez PokeMMO.
Zapraszam tutaj na szybkie podsumowanie na temat PokeMMO zrobione przez Gimmeabreaka.

link do artykułu o PokeMMO *CLICK*

JEDNAK PO CO WRACAĆ DO STARYCH GIER KIEDY MAMY JUŻ POKSY Z SIÓDMEJ GENERACJI?

Pokemon Sun i Pokemon Moon są dla nas dostępne na handheldy Nintendo już od ponad roku, a ja się rozwodzę na temat już 14-letniego tworu.
Bo mam też po co, dla wielu to może nie być wiadomo, ale z japońskiego magazynu CoroCoro możemy się dowiedzieć wiele (zachęcam do czytania jeśli ktoś siedzi mocno w poksach)


wydanie CoroCoro ze stycznia 2018

jednak to nie on mówi, że szykuje się remake gier Fire Red/Leaf Green na 3DS’a. To nagłe i przepełnione fantazją spekulacje fanów. Nie wiadomo na ile te informacje są prawdziwe, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby mieć nadzieję, a przede wszystkim, żeby pokazać młodszym lub tym którzy z poksami z tych wersji nie mieli do czynienia, jak przyjemnie się gra w takie rzeczy. Zwłaszcza jeśli możemy złapać cały team pikachu, a każdego nazwać innym synonimem „żółtego szczura”.

Reklamy
Leap Frog

Recenzja klawiatury mechanicznej HyperX Alloy FPS – GETLEVEL.info

Previous article

CZY INFINITY WAR PODOŁAŁO OCZEKIWANIOM? (SPOILER FREE)

Next article

You may also like

More in Gaming