GamingPCRecenzje

Hero siege – Hack’n’slash dla casuali

0
hero siege
hack'n'slash

Hero Siege to przyjemny hack’n’slash z elementami RPG. Jakiś czas temu, trafiła ona także na androida i iOS’a. Gra w momencie recenzji kosztuje niecałe 5 zł na steam’ie (promocja -80%), więc czemu by nie dać szansy. Gra prezentuje się całkiem przyzwoicie, a że jeszcze ogrywam Kingdome Come: deliverance to musiałem czymś zapchać ten jeden dzień, aby nie ucierpiała na tym nasza systematyka pracy. Gra pochodzi od małego studia Panic Art Studios, narodziła się w roku 2014, a na smartfonach zadebiutowała dwa lata później.

Gameplay

Zacznijmy od tego że samo sterowanie jest tak banalne że nawet kompletny casual się w nim odnajdzie. Gra sama w sobie jest także bardzo różnorodna, po zakupie paru dodatków może nas czekać taki widok przy wyborze postaci:

hero siege class mobile

Ale jak już wspomniałem, to widok tylko po zakupie 10!!! dodatków (nie licząc skinów…). Jednak gdyby nie patrzeć na to ile pieniędzy trzeba by było wydać na same dodatki, to gra jest nie taka zła:

  • prosta
  • generowana losowo
  • z ciekawymi przeciwnikami
  • i przedmiotami

ale poza intuicyjną i czasem trudną rozgrywką, gra nie oferuje za dużo.

Grafika

Grafika na komputerze prezentuje się jak każdy inny pixelart, lecz z małymi problemami z czcionką,która jest… po prostu brzydka, na tabletach ten problem także jest odczuwalny. Stylem całej oprawy graficznej jest ładny, ale strasznie prosty pixelart, bez żadnych skośnych ścian, zawsze z jednej strony. Nie prezentuje się to za dobrze, ujmuje to uroku grze, która naprawdę miała potencjał, ale nie wycisnęła z tego tyle ile mogła.

Dźwięk

Dźwięk prezentuje się porównywalnie do grafiki, średnio. Co nie zmienia faktu że parę dźwięków zapada w pamięć i narzuca nam na myśl stare gry rpg, może nawet gothica (albo to mi wszystko przypomina gothica)

Klimat

404 Not Found

Podsumowanie

Jak dla mnie, nic specjalnego, da się w to grać, ale po paru godzinach staje się nudne. Ostatni raz grałem w tą „produkcje”, kiedy wysiadł internet, a tylko to nie wymagało połączenia z internetem. Gra zasługuje na zdecydowane 5 na 10, ale raczej nie na dłuższy artykuł.

Ocena redakcji

Reklamy
tnht

CasinoRPG – RPG w świecie hazardu

Previous article

ZAJAWKA – HyperX Alloy FPS

Next article

You may also like

More in Gaming