A password will be e-mailed to you.

Ok. Mówiliśmy już o tym czego będziemy potrzebować do naszej budki żeby stała solidnie w miejscu. Znaczy żeby się nie chwiała po prostu. No żeby była…
Dlatego nasza obudowa wygląda jak na razie jak wielka brylasta w swojej bryłowatości bryła, nudna jak flaki z olejem.
Lecz tego nie widzimy w salonach z automatami, prawda? Lub chociaż na tych starych filmach gdzie takowe występują. Oj, nie. Tam to są dopiero ładne, całe pomalowane na matowo, oklejone grafiką tematyczną z gier w które możemy na nich zagrać, mają też świecidełka takie fajne.

MARQUEE

Świecidełka ofc na górze. To są te prostokątne panele z ledami w środku i jakimś logiem chociażby z Pacmanem. Można go zrobić samemu, można go kupić albo można go w ogóle nie uwzględniać. Przy czym kupno i własnoręczna robota nie będą się rózniły praktycznie cenowo. Ale jeśli jednak chcemy to wykonać:
Potrzebne nam będą płyty z pleksiglasu. Naklejamy je po obu stronach naszej grafiki, z tyłu oświecać je będzie świetlówka. Dlatego właśnie z tego powodu nie wiem czy osobiście chciałbym mieć je wykonany w taki sposób. Wygląda po prostu niezbyt atrakcyjnie.
Wyniesie nas około 150zł.

BEZEL

Rama zewnętrzna naszego monitora. Mieści się od ścian tak żeby wypełnić całą przestrzeń między monitorem. W moim projekcie pominąłem ten gadżet kompletnie, dlatego podkreślę jeszcze, że należy dostosować projekt do swoich potrzeb. Jak w przypadku marquee można kupić gotowca, można go zrobić samemu, można go zrobić, ale wykonanego na przykład ze sklejki. Tylko, że prawdziwszy bezel uzyskamy, również, z pleksiglasu.
Wyniesie nas około 100zł.

T-TRACK

Tę część polecam obczaić na własną rękę. Istnieją profile aluminiowe, t-tracki uniwersalne różnej grubości. Tak jak wyżej, t-track dostosowujemy do własnych potrzeb, a jest on nader przydatny przy wykańczamy rogów naszego automatu. Wszystkie ostre kanty będą ładnie wygładzone przez wszechobecne w każdych automatach paski. Wystarczy spojrzeć na dowolne zdjęcie automatu i zwrócić uwagę na kanty jego boków.
Cena zależy tylko od preferencji, ale szacuje się ją na około 200zł.

 

GŁOŚNIKI

Jeśli postępujemy według postów,które zamieściłem wcześniej nasz automat będzie śmigał na Raspberry Pi, a dzięki temu nie będziemy mieli najmniejszego problemu z podpięciem głośników. Malinka jest wyposażona w wyjście mini jack audio i w zupełności wystarczą zwykłe głośniki komputerowe.

 

 

POZOSTAJĄ JESZCZE RZECZY ZUPEŁNIE OPCJONALNE

Jak mechanizm na monety. Według mnie jest on całkowicie zbędny i będzie tylko obciążał nasz porfel. Lecz jeśli prawidłowo zamontowany doda do naszego automatu uroku japońskiej grupy J-Popowej. Istnieją różne rodzaje mechniazmu na monety: są takie z drzwiczkami albo z zamkiem.
Najtańszy jaki znalazłem był za 50zł, z kolei ten już bardziej wypasiony oscylował w granicach 150zł i 200zł.

 

 

STAY TUNED

Reklamy