GamingPCRecenzje

Dishonored

0
Dishonored
Dishonored

Jakiś czas temu wyszła druga część tej świetnej gry więc zanim pojawi się jej recenzja, musi powstać to.
Dishonored wyszło w 2012 i do tej pory wciąga swoim klimatem, ale i rozgrywką. Grę musiałem przejść dwa razy, bo sumienie nie pozwalało mi odpuścić drugiego zakończenia. Gra jest idealnym rozwiązaniem dla wielbicieli skradanek, można przejść całą grę bez żadnej śmierci po obu stronach. W grze kierujemy zdradzonym przez wszystkich, osobistym ochroniarzem królowej, mordercą imieniem Corvo. Przez całą grę poznajemy zawiłe spiski w królestwie które doprowadziły do naszej degradacji w społeczeństwie.

Rozgrywka w Dishonored

Steampunkowy mroczny klimat nadaje grze fantastyczną otoczkę, a sama rozgrywka dodaje tej grze tylko połysku. Możliwość wcielenia się w zabójce pragnącego uratować córkę królowej w której śmierć został wrobiony, to sama przyjemność. W grze można się także posiłkować mocami magicznymi zesłanymi przez outsidera, mityczne bóstwo. W grze dostajemy możliwość rozwinięcia wielu przydatnych sztuczek, które pozwolą nam pokonać każdy poziom na naprawdę wiele sposobów.
Poziom chaosu
Skrótowo mówiąc, im więcej osób zabijesz tym plaga zacznie się rozprzestrzeniać szybciej. Grę można przejść bez zabijania, albo wprowadzając totalny chaos w świecie Dishonored. Super rozwiązaniem jest inwestycja run w zdolność pośmiertnego rozpadu przeciwników która umożliwia przejście gry w cichy i prosty sposób. Gra nie należy do najprostszych, niektóre sytuacje są naprawdę trudne do opanowania, zwłaszcza po cichu. Genialnym rozwiązaniem jest możliwość niezabijania “bossów” lecz ich eliminowania z gierek politycznych, można im na przykład wypalić na twarzy piętno heretyka. Poza tym trzeba wspomnieć że cała rozgrywka jest idealnie zbalansowana i i dopieszczona o różne ścieżki.

Grafika

Grafika jak na swoje czasy nie zestarzała się zbytnio, ale mimo wszystko nie powala z nóg, z butów nie wyrywa. Gra po prostu po woli przestaje cieszyć oko w dzisiejszych czasach, co nie oznacza że nie trzyma klimatu gry na wysokim poziomie. Nie ma co się nad nią więcej użalać, jest jaka jest, nie ujmuje dużo grze, ale nie wpływa też na nią jakoś dodatnio.

Dźwięk

Dobrze trzyma klimat, żaden soundtrack mi nie zapadł w pamięci więc nawet tego nie skomentuje. Nie znam się na tym i tyle…

Podsumowanie

Gra jak na skradankowy RPG jest ponadprzeciętna, wiele po tej grze możemy się spodziewać, ale na pewno nie monotonii. Dishonored prezentuje się naprawdę dobrze, fabuła i klimat są na naprawdę wysokim poziomie, a rozgrywka utwierdza nas tylko w przekonaniu że to świetna gra której warto poświęcić te kilka, kilkanaście wieczorów żeby przejść ją naprawdę po cichu. Trzeba pamiętać że jest to gra po 6 latach istnienia na rynku, może odbiegać od dzisiejszych tytułów, ale zdecydowanie nie klimatem

Ocena redakcji

Reklamy
tnht

ZASADY PRZESTRZENI WEDŁUG EVO EXPLORERS

Previous article

WSPÓŁCZESNY DRAMAT SEGI – SEGA MEGA DRIVE FLASHBACK HD

Next article

You may also like

More in Gaming