A password will be e-mailed to you.

Tydzień temu napisałem wstępny materiał o budowie domowego automatu do gier. Nadszedł czas aby pokazać postępy budowy budki dla naszej maszyny.
Nie ukrywam, że zmieniłem nieco wymiaru mojej budki, oryginalny projekt miał zawierać kwadratową podstawę o boku 0.7m, zmieniłem jednak jej szerokośc na 0.5m ponieważ wydawała mi się zbyt szeroka. Reszta projektu była niezmieniona.

SZKIC


Pierwszym co oczywiście trzeba zrobić, to wyrysować szkic na naszym materiale. Ja zrobiłem to dokładnie według projektu, przy czym mój materiał to sklejka czwórka.

WYCIĘCIE

SKŁADANIE

Cały kształt nastepnie wyciąłem przy użyciu wyżynarki.
Wyciałęm najpierw boki ponieważ to był zdecydowanie najtrudniejszy element maszyny, potem odmierzając wysokość bez uwzględnienia pochylenia na dach, wyrysowałem na kolejnym kawałku sklejki tył maszyny.


Wszystkie elementy połączyłem listwami i skręciłem przy użyciu wkrętarki. Wszystkie pozostałe elementy mierzyłem według wymiarów tego co je otaczało. Dla przykładu, żeby zrobić dach obudowy zmierzyłem tył podstawy oraz kawałek górnej części boku, w której wystawał mały dość charakterystyczny prostokącik. Dlatego uznałem, że dalsze uwzględnianie wymiarów na projekcie jest zbyteczne.

POZOSTAŁOŚCI

automat_1
Końcowy efekt na ten dzień prezentuje się tak. Z budowania budki to już prawie na tyle, zostało umieścić pulpit z monitorem wewnątrz obudowy, wyciąć otwory na przyciski w jednej z pozostałości po sklejkach oraz wmocować ją do maszyny. Potem pomalować i ewentualnie przykroić.

STAY TUNED

Reklamy