GamingNewsPCPremieryRecenzje

Portale i mosty??? – Bridge Constructor: Portal

0
Bridge Constructor: Portal
Bridge Constructor: Portal

Bridge Constructor: Portal – platformowa gra, polegająca na budowaniu mostów dla małych papierowych ludzików które wbrew zasadą BHP jeżdżą wózkiem widłowym (z czego jeden siedzi na skrzynce założonej na widły…). Gra pochodzi od austriackiego studia clockstone. To jedna z tych gier które oferują mnóstwo zabawy za marne grosze (jak np. Terraria). Jeśli miałbym opisać grę paroma ogólnikami, brzmiało by to tak: miła, przyjemna, relaksująca. Jeśli nie lubisz jakichś wyszukanych gier akcji i grasz po to ,by się zrelaksować, ta gra da ci to czego oczekujesz.

Jak to się konstruuje

Rozgrywka jest bardzo intuicyjnie poprowadzona. W grze zaimplementowany jest samouczek, który tak naprawdę nie mówi nam niczego nowego. gra jest taka prosta w opanowaniu że można by w nią grać godzinami, dopóki nie ucierpi na tym nasza siatkówka… Gra posiada niewiele opcji budowania mostów, ale dla kogoś kreatywnego (jak ja, nieskromnie mówiąc) jest to źródło nieskończonym, przeczącym prawie ciążenia i wszystkim trzem prawom dynamiki Newtona (o przykazaniach kościelnych już nie wspominam…) pogrzanych dzieł sztuki, których nawet Picasso by nie pojął. Po pierwszej godzinie gry, pobiegłem do kuchni, uszykowałem sobie ekwipunek na podróż do Aperture w celu budowania coraz to nowszych mostów. I tak minęła jedna, może dwie nocki z życia geek’a.

Jak wyglądają mosty

Grafika jest tu dobrze dopasowana. Prosta, trójwymiarowa mapa widziana wyłącznie od boku idealnie pasuje. Miło patrzeć na dwuosobowe zespoły, pracowników z czarnej tektury. Zwłaszcza jak wjeżdżają w pełni załadowanym wózkiem widłowym w jezioro kwasu przez naszą głupotę. Bridge Constructor: Portal wygląda po prostu bajecznie, komponuje się idealnie z samym klimatem gry. Lekko głupawa, ale ma coś takiego w sobie.

Co słychać w portalu

Lekka muzyka elektroniczna dobrze zgrywa się ze sterylnymi mapami, w stylu pierwszego portala. Nie można się do czego przyczepić, wszystko ze sobą współgra. Nie ma się do czego przyczepić. Co więcej mówić, jest dobrze i nie ma nic do przyczepienia.

Co z tym Bridge Constructor: Portal

Gra super na odprężające popołudnia po pracy czy szkole. Jeśli lubicie topić sims’y, jeziora kwasu wam się spodobają. Jeśli lubicie sobie pobudować, także wam się spodoba. Jedyną wadą tej gry jest jeden tyci problem, a mianowicie: poziom 43… JAK TO PRZEJŚĆ TO JA NIE MAM POJĘCIA, POTRZEBUJĘ POMOCY, SZYBKO… Artykuł skończony, lecę dalej grać w tą małą gierkę, albo nareszcie spać i poszukać życia poza komputerem.

Ocena redakcji

Reklamy
tnht

Kilka słów o poważnych dziurach w procesorach Intel, AMD i ARM!

Previous article

TWÓRZ BEATY JAK SKRILLEX PRZY POMOCY FL STUDIO

Next article

You may also like

More in Gaming