A password will be e-mailed to you.

W Beat Cop poruszony jest najgorszy możliwy scenariusz dla stróża prawa, prawda? Obraz amerykańskiego policjanta jest mi znany już
od dziecka, to właśnie jako mały smyk z zafascynowaniem oglądałem klasyki kina (Akademię Policyjną, Zabójczą Broń, czy Tango i Casha, którzy to właśnie zostali wrobieni w morderstwo i próbowali oczyścić swoje dobre imię). W Beat Copie wcielamy się w rolę byłego detektywa Jack’a Kelly’ego, który podczas jednej ze swoich akcji został oskarżony o kradzież cennych kamieni z domu senatora. Taki był oficjalny motyw degradowania Jack’a, ale jak to w życiu bywa, ten powód był tylko przykrywką.
Grając w produkcję polskiego studia Pixel Crow, staramy się oczyścić z zarzutów dobre imię Kelly’ego.

Przez te kilka godzin, w których przechodziłem fabułę związałem się z naszym bohaterem i za wszelką cenę chciałem doprowadzić scenariusz do jak najlepszego rozwiązania. Każdy kolejny dzień w grze rozpoczynałem z wielkim zapałem. Dzięki grafice w stylu retro i mega klimatycznym dźwiękom “ulicy” mamy uczucie przeniesienia się na stary, amerykański posterunek i tętniącą życiem dzielnicę.

Fabuła

Gra opowiada historię Jack’a Kelly’ego – detektywa z Nowego Jorku, który podczas rozwiązywania sprawy w domu senatora rzekomo kradnie mu cenne kamienie. Za swój “haniebny czyn”, do czasu rozwikłania sprawy, zostaje on zdegradowany na posterunkowego, którego zadaniem jest zmierzanie się z ciężką codziennością szarych zwykłych ludzi… no nie do końca. Jego szef jest dupkiem, żona wysysa jego ostatnie pieniądze na alimenty, a jego życie zależy od trzymania po stronie jednej z dwóch grup przestępczych na jego dzielnicy jednym słowem Brooklyn. Kto jest gorszy? Mafia czy Gang? Z kim współpracować? Te pytania powinniśmy sobie zadać zaczynając naszą przygodę.

Codzienna rutyna, ranna odprawa, masa mandatów do wystawienia i pyskówki z lokalnymi “Sebami”. Nikt nie powiedział, że bycie policjantem jest łatwe… dobra krawężnik to najgorsza możliwa z posada w policji.  Podczas naszej codziennej pracy próbujemy rozwiązać sprawę, w którą sami zostaliśmy wrobieni. W oczyszczeniu naszego dobrego imienia pomaga nasz były przełożony, a później jak się okazuje… nasza córka. Rozwiązania nie podam Wam na tacy, jeżeli chcecie przeżyć mega przygodę to sami musicie zagrać w tą wspaniała gierkę.

Rozgrywka

Nie ma co się oszukiwać, grafika tej gry jest wprost cudowna. To właśnie dzięki tej 8-bitowej grafice czujemy się jak w latach 80/90. Dźwięki otaczającego nas świata zamiast muzyki są w tym wypadku na wielki plus. Zaczynając każdy kolejny dzień, dostajemy opieprz od szefa i zadania do wykonania. Co ciekawe, możemy wysłuchać przemyśleń i przeżyć naszych współpracowników, które jednych mogą rozbawić, a drugich zrazić. Bierzemy swój bloczek mandatowy i lecimy na ulicę pilnować porządku. Pojawiamy się po środku ulicy, którą patrolujemy do 6PM (po naszemu to 18). Przez całą zmianę wystawiamy mandaty, łapiemy złodziei, wykonujemy zadania dla mafii bądź gangu. Rozwiązując zadania, powoli dążymy do rozwiązania naszej własnej sprawy. Dostajemy wszelakie poszlaki, które łączymy i szukamy prawdy. Co warto zaznaczyć (lepiej późno niż wcale) wykonując zadania dla mafii to tracimy reputację u gangu i na odwrót. Nie można dopuścić, aby stosunki z którąś ze stron spadły do minimum, bo wtedy po prostu przyjdą nas zabić. Gra posiada wiele zakończeń, czyli w zależności od naszych wyborów nigdy nie skończymy tak samo, co też jest wielkim atutem gry.

Podsumowanie

Beat Cop jest przeznaczony dla osób pełnoletnich (no zupełnie nie wiem czemu). Pomimo tego, gierkę polecam z całego serca wszystkim. Gra wymaga sterowania myszką, czyli jest idealna na czilowe wieczorki przy herbatce czy soku z gumijagód. Stwierdzam, że warto było wydać te kilkadziesiąt złociszy na tak super gierę. Kto wie, może w niedalekiej przyszłości twórcy zaskoczą nas jeszcze bardziej.

Wymagania sprzętowe

Rekomendowane: Intel Core 2 Quad 2.7 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 896 MB GeForce GTX 260/1 GB Radeon HD 5770 lub lepsza, Windows 7/8

Minimalne: Intel Core 2 Duo 2.4 GHz/AMD Athlon X2 2.8 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 9600 GS/Radeon HD 4000 lub lepsza, Windows XP(SP3)/Vista

Ocena redakcji

Beat Cop
KlimatFabułaNiska cena
Zbyt krótka rozgrywka
8.3Ocena redakcji
Gameplay9
Oprawa audio-wizualna8
Fabuła8
Ocena czytelników 5 Głosów
9.2
Reklamy